Az idő elhalad felettük, és észre sem vesszük. 🙂
Hol vannak az idők amikor még gyerekként a számológépes Casio órákra vágyakoztunk az iskolapadban. Arról nem is beszélve, hogy azok az órák amiknek már volt pár kilobyteos tárolója és neveket is el lehetett benne menteni, na azok mennyire menők voltak. Aztán eljött az az idő amikor nem volt menő, ha megkérdezte valaki, hogy mennyi az idő, és a karórádra néztél. A telefon lett a dolgok középpontja, minél nagyobban, és csicsásabban. 🙂 Bizonyára emlékszünk amikor megkérdeztük a mellettünk ülőt, hogy mennyi az idő és elővette a párducmintás elő és hátlappal ellátott Nokia 3210-est és fehér háttérvilágítással tuningolva megmutatta a csecse telóját.
Nos új szelek járnak, és ismét karórázunk, de nem leszel elég menő, ha csak a pontos időt tudja. Úgy tűnik akkor vagy menő, ha az óra méri a lépéseid számát és a szívritmusodat, és naponta sikít, hogy húzzál bele, mert van még 9999 lépés a napi 10000-ből. Majd mikor reggel felébredsz azt mondja feküdj vissza, mert úgy mérte nem aludtál eleget. 🙂 Teszi ezt észrevétlenül színesen, csicsásan, és tekintélyt parancsoló fém, vagy arany házban. Szép nagy hajlított színes kijelzővel. 🙂
Az igazság az, hogy haladni kell a korral, és mivel én mindig karórás voltam örültem, hogy újra felkapott lett ez a fajta hasznos kiegészítő. Nem vagyok oda a sok olyan funkcióért ami eddig sem hiányzott. Az Apple watch tulajdonosok biztos most is megtudják magyarázni, csak azt tudja az órájuk amire szükségük van, bár nem tudom eddig, hogy aludtak alvás monitorozás nélkül, és kíváncsian várom, hogy mibe fog beleakadni az új órájuk gigászi tárcsa bütyke. 🙂
Véleményem szerint az elsődleges szempontok egy mindennapi használatra szánt óránál:
- Sokat bírjon egyetlen feltöltéssel
- Minden külső körülményben jól olvasható legyen (ez egy óra, ez az elsődleges funkciója, ha nem látom akkor csak egy karkötő)
- Az ára a realitások közelében maradjon (Mit ér egy 100.000Ft-os óra, ha csak az időt akarod megnézni, és jövőre már csak 20.000Ft-ot fog érni)
- Víz, és strapabíró legyen (Viszem magammal minden hová, és ha lehet akkor bírja ki az életet mint én… 🙂 )
Az okosórák piacán széles választékot találunk a ronda, de okos kínaitól a szép és buta koreaiig bezárólag. Tudomásom szerint sokan vásárolnak kínai okosórákat is szép számmal.
Ezek közül a legnépszerűbbek:
- WristWatch U8 (~32$,Buta, a kép csalóka, nagyon kínai)
- ZGPAX S8 (~128$, Okos, telefon a csuklón, full Android, de iszonyatosan nagy)
- SmartQ Z1 (~78$,Okos, jó ár érték arány, full android) – Ha választani kell ezt választanám
- Tommy Weloop (~70$, erős kijelző, 21 napos üzemidő, kevés tudás)
A márkás okosórák viszont szebbek, jobbak, de butábbak, viszont jobb minőségűek.
Legnépszerűbbek:
- Pebble (~99$-tól, Nappali fénynél is erős kijelző, 7 napos üzemidő, sok alkalmazás, telefon nélkül nem ér semmit)
- Apple Watch (~500$-tól egészen 10.000$-ig, egyedi, drága, csak iOS-el működik, telefon nélkül nem ér semmit)
- Samsung Gear S (~300$, egyedi, és kiváló design, hatalmas tudás, Kitt benne lakik a telefonban. 🙂 ) – Ha választani kell ezt választanám
- Moto 360 (~150$, gyönyörű design, rövid üzemidő)
- LG G Watch R (~100$, gyönyörű design, rövid üzemidő)
Jelenleg is folyamatosan új, és új modellek jelennek meg, de bármelyiket választjuk célszerű előtte mérlegelni mire, hogyan fogjuk használni. Aki egy strapa készüléket keres sportoláshoz, nem feltétlenül van szüksége színes kijelzőre, viszont aki igazából egy jó megjelenésű kiegészítőként gondol az órára az is mindenképpen fontolja meg, mit és hogyan tud használni az eszközből.
You must be logged in to post a comment.