A Google azt is elmondta, hogy hogyan került az LG a képbe. A Nexusért felelős csapathoz folyamatosan érkeznek a megkeresések a kisebb-nagyobb gyártóktól, akik bemutatják ötleteiket, innovatív technológiáikat, ennek alapján választja ki a Google a következő Nexus gyártóját. Az idei körben az LG vitte el a pálmát, a dél-koreai gyártó hozta a kijelzőt és az indukítv töltéses technológiát is a telefonhoz. Ezen kívül persze a platform is az LG-től származik, az Optimus G-t is meghajtó hardver kevés módosítással került át a Nexus 4-be.
A telefon specifikációi gyakorlatilag mindenben megfelelnek az előzőleg kiszivárgott információknak. A kijelző 1280×768 pixel felbontású, 4,7 hüvelykes IPS Plus rendszerű, a processzor a jelenleg elérhető egyik leggyorsabb lapka, az 1,5 GHz-es névleges sebességen ketyegő, négymagos Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2 gigabájt RAM társaságában. A két kamera 8 illetve 1,3 megapixeles – előbbi jelentős frissítésnek számít a Galaxy S óta használt 5 megapixeles modulhoz képest. Az akku kapacitása 2100 mAh, a támogatott kommunikációs szabványok között szerepel a Wi-Fi (802.11/b/g/n), Bluetooth 4.0, MHL, de van Miracast és DLNA a médialejátszáshoz. Az USB- csatlakozó szabványa sajnos maradt 2.0. A készülék mindössze 8 vagy 16 gigabájt beépített háttértárral rendelkezik, ráadásul ez microSD kártyával sem bővíthető.
A specifikációs listáról hiányzik az Amerikában jelenleg legfelkapottabb mobiltechnológia, az LTE. A Google ezt a szabványt taktikai megfontolásból hagyta ki, a háttérben a szolgáltatókkal való nehézkes együttműködés is szerepet játszott. A világ legnagyobb LTE-hálózatát ugyanis az amerikai Verizon üzemelteti, a szolgáltató számára azonban gyakorlatilag teljesen egyedi telefont kell készíteni, köszönhetően az alaphálózat CDMA szabványának. A Google ezt el is készítette tavaly, az együttműködés azonban látványos kudarccal zárult, a Verizon késett a telefon piaci rajtjával, a frissítéseket pedig hosszú hónapok után telepítette a telefonra – ez pedig kiverte a Google-nál a biztosítékot. A Verizon együttműködésének hiányában pedig már nem érdemes a felhasználókkal megfizettetni a különálló LTE-modemet – sem pénzben, sem akkus üzemidőben. Marad így a HSPA mint maximális mobilos átviteli sebesség.
A Nexus 4 formaterve szakít az előző két Nexus hajlított előlapi üvegével, és a készülékház borítása is üveg-fém-üveg az eddig bőven használt műanyaggal szemben. Ennek ellenére a telefon nem hasonlít az iPhone 4-re, remélhetőleg a hátlap ellenállóbb is a fizikai behatásokkal szemben mint az Apple terméke.
A telefon legnagyobb újdonsága az ára. A Nexus 4 8 gigabájt beépített tárolóval mindössze nettó 299 dollárért lesz elérhető Amerikában szerződés nélkül – pontosan annyiért, amennyiért az Apple a legkisebb, 32 gigabájtos iPod touchot kínálja. Ez utóbbi hazai ára 99 ezer forint, így amennyiben a Google árazási modellje is hasonló, akkor a Google új csúcstelefonja is százezer forint alá kerülhet, szerződés nélkül, kártyafüggetlenül. Ezt az árat valószínűsíti egyébként a Nexus 7 hazai árazása is, a tablet 249 dolláros amerikai ára itthon 80 ezer forint lett – ennek alapján a Nexus 4 mintegy 96 ezer forintba kerül majd. A százezer forintos árat a hazai LG képviselet nem tudta megerősíteni, érdeklődésünkre azt sem tudták elárulni, hogy a készülék mikor kerülhet a hazai boltokba.
Az Egyesült Államokban a telefon november 13 után lesz elérhető a Play Store-ból. Jó hír, hogy ezzel egyidőben számos európai Play Store is kibővül, a britek, a franciák, a németek és a spanyolok az alkalmazások mellett már a filmeket, zenéket, magazinokat is elérik, illetve közvetlenül a Google-tól megrendelhetik a Nexusokat is.
Forrás: hwsw.hu