A Fujitsu bemutatott egy olyan technológiai megoldást, amely segítségével a környeztetünkben lévő leggyakoribb energiákból képes áramot előállítani. A fény és a hőenergia a környezetünkben legnagyobb mennyiségben fellelhető energia. Lényegében elektromos berendezéseink melléktermékei is. 🙂
A Fujitsu mérnökeinek megoldása szerves alapú, így az előállítási költsége is igen alacsony. A napjainkban alkalmazott fotoelektromos áramtermelési megoldásaival szemben hatékonyabban, nagyobb hatásfokkal képes a mesterséges fényből áramot generálni.
A hőenergia átalakításai is a szerves anyagoknak köszönhetően nagyobb hatásfokkal megy végbe. A technológiát a IEEE International Electron Devices Meeting 2010 (IEDM 2010) konferencián mutatták be decemberben és várhatóan 2015-ben kerülhet kereskedelmi forgalomba a speciális generátor.
A legérdekesebb eszközökben, és területen kerülhet alkalmazásra a transformátor. Gondoljunk csak bele, érzékelők armadájára amiket meghajthat. Transformátor állomások állapotjelzése, időjárásállomások működtetése, és adatainak pontosítása. A gyógyításban is hasznát lehet venni, hisz az ember testhőjét és a bőrünket érő napsütést is képes árammá alakítani, így a pacemakerek, vagy diagnosztikai eszközök sorát indíthatja útjára. A sportban az élsportolók állapot monitorozását is kiegészítheti és bővítheti.
Forrás: technet.hu